تأسیس مؤسسه پژوهشی شهر و مسکن ۰۶/۰۷/۹۵


تأسیس مؤسسه پژوهشی شهر و مسکن

توضیحات

زیر مجموعه: اقتصاد مسکن

دسته: اقتصاد مسکن و ساختمان

منتشر شده در دوشنبه, ۰۵ مهر ۱۳۹۵ ۲۲:۱۹

http://www.bananews.ir/

مؤسسه پژوهشی شهر و مسکن با هدف توسعه آموزش، پژوهش و فناوری در زمینه‌های راه، مسکن و شهرسازی به عنوان یکی از بخش‌های بنیادین برای توسعه و پیشرفت کشور در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و کالبدی، به صورت مشترک میان دانشگاه تهران و وزارت راه و شهرسازی تأسیس می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ در دیدار دکتر عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسؤولان این وزارتخانه با رییس دانشگاه تهران، تفاهم‌نامه تأسیس مؤسسه پژوهشی شهر و مسکن، بین دانشگاه تهران و وزارت راه و شهرسازی به امضاء رسید.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران در این جلسه با اشاره به جایگاه دانشگاه تهران و نقش آن در توسعه کشور گفت: بین دانشگاه و جامعه همواره رابطه تنگاتنگی وجود داشته و تقریباً بدون توسعه دانشگاه‌ها نمی‌توان شاهد توسعه و پیشرفت کشور بود.

رییس دانشگاه تهران افزود: تعامل با نهادهای اجرایی که نقش اصلی در توسعه کشور را بر عهده دارند، برای دانشگاه تهران بسیار ضروری است و از این‌رو تمایل داریم با ایجاد این مؤسسه مشترک بین دانشگاه و وزارت راه و شهرسازی امکان فعالیت‌های گروهی را بیش از پیش فراهم کنیم.

همچنین دکتر عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی نیز در سخنانی با اشاره به تفاهم‌نامه‌های متعدد بین وزارت راه و شهرسازی و دانشگاه تهران گفت: در امضای اساسنامه پژوهشی شهر و مسکن، مؤسسه مشترکی ایجاد می‌شود که هدف از آن رسیدگی به مسائل متعدد بنیادین ایران در حوزه مأموریت وزارت راه و شهرسازی است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه تهران به‌عنوان دانشگاه مادر نقش بسزایی در گسترش دانش دارد و با ایجاد این مؤسسه می‌توان مسائل بنیادین را طرح کرد و از دانش استادان دانشگاه تهران و دانشجویان برای حل مسائل بهره برد.

 

ایسنا

نوشتن دیدگاهتصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


شما می توانید دیدگاهی بفرستید, یا از داخل سایت خود بازتاب کنید.

فرستادن دیدگاه

بستن popup دیدگاه

فرستادن دیدگاه