افتتاح خط ویژه متروی مهرآباد؛ در چند روزآتی ۱۰/۱۲/۹۴


افتتاح خط ویژه متروی مهرآباد؛ در چند روزآتی

توضیحات

زیر مجموعه: حمل و نقل

دسته: حمل و نقل شهری

منتشر شده در یکشنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ ۲۲:۵۳

http://www.bananews.ir/

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه از راه‌اندازی خط ویژه متروی فرودگاه مهرآباد طی چند روز آینده خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ هابیل درویش  در آیین رونمایی و بهره‌برداری از ۵۷ دستگاه واگن مترو با بیان اینکه با بهره‌برداری از این ۵۷ واگن بیش از ۲۰۰ هزار سفر به مترو تهران اضافه خواهد شد، گفت: این در حالیست که ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه ساخت این واگن‌ها شده است و جا دارد از مدیران و کارگران کارخانه واگن‌سازی تشکر ویژه‌ای داشته باشم.

وی با بیان اینکه کارگران و مدیران واگن‌سازی برای ساخت واگن‌های خط ویژه فرودگاه مهرآباد اهتمام ویژه‌ای داشتند، گفت: شرکت سازنده خارجی ۳۶ ماه زمان لازم داشت که واگن‌های خط مترو مهرآباد را بسازد، چراکه مهندسی و طراحی جدیدی بود اما کارگران ایرانی شجاعت به خرج داده و آنها را در مدت زمان کوتاه‌تری ساختند و امیدواریم در چند روز آینده خط ویژه فرودگاه مهرآباد به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کارخانه واگن‌سازی این قابلیت را دارد که برای تمام کلانشهرها واگن بسازد، گفت: با این حال اولویت ما واگن‌سازی برای متروی تهران است.

درویش با بیان اینکه ۲۰ رام قطار در مرحله اورهال قرار دارند، گفت: این اتفاق بزودی رخ می‌دهد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه با راه‌اندازی خط ویژه فرودگاه مهرآباد ۷۰ هزار مسافر جابه‌جا خواهند شد، گفت: خط ویژه مهرآباد بسیار خاص و منحصربه‌فرد است چراکه ساخت کل خط، تامین ناوگان، طراحی و… بومی است که یکی از نادرترین پروژه‌های شهرداری نام خواهد گرفت.

 

ایسنا

نوشتن دیدگاهتصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


شما می توانید دیدگاهی بفرستید, یا از داخل سایت خود بازتاب کنید.

فرستادن دیدگاه

بستن popup دیدگاه

فرستادن دیدگاه