افزایش قیمت مسکن در سال ۹۴ بیشتر از میانگین تورم … ۰۶/۰۱/۹۴

وزیر راه و شهرسازی در نخستین اظهاراتش در یک برنامه تلویزیونی در سال جدید به تشریح وضعیت فعلی حمل و نقل و مسکن پرداخت و گفت:افزایش قیمت مسکن در سال ۹۴ بیش از میانگین تورم سالانه نخواهد بود.
به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در گفتگوی تلویزیونی با حضور در برنامه «اقتصاد ایران» ویژه نوروز که از شبکه پنجم سیما پخش شد گفت: یکی از مشکلاتی که به طور جدی طی سال‌های اخیر اقتصاد کشور با آن مواجه شد ناکارآمدی بسیار مهمی بود که در حوزه پولی و مالی کشور ایجاد شد. البته شاید گفته شود این موضوع چه ارتباطی با حوزه راه و شهرسازی دارد؛ واقعیت این است که پول مانند خون در رگ‌های آدمی، در اقتصاد جریان دارد و تا زمانی که نظام مالی کشور دچار سوء عملکردهای بنیادی می‌شود نمی‌توان انتظار داشت مسکن، صنعت، پتروشیمی و سایر بخش‌های اقتصادی به خوبی فعالیت کند.
وی با تاکید بر اینکه اصلی ترین مسئله اقتصاد ایران ناکارآمدی نظام پولی، بانکی و مالی است که از اواخر دهه 80 دچار مشکلات بسیاری شد و ساماندهی آن نیز بسیار زمان بر است، افزود: زمانی غرب در سال 2007 با مشکلات بحران مالی مواجه شد که اکنون بعد از گذشت 8 سال که در سال 2015 قرار داریم هنوز نتوانسته از این بحران مالی خارج شود. ضمن اینکه مشکلات ما از غرب در حوزه مالی بسیار پیچیده‌تر است؛ به نظر من اساسا نظام بانکی کشور با یک نوع گرفتاری‌های ساختاری از درون مواجه شد که غلبه کردن بر آن‌ها کار بسیار سختی است.
Source: New feed


دیدگاه ها بسته شده اند, اما شما می توانید بازتاب کنید.

دیدگاه ها بسته شده اند.